Orgány IVK

Představenstvo: Petr Šedý, Luisa Krameriusová
Dozorčí rada: Vladimír Hejduk, Martin Janoušek
Investiční výbor: Ivo Dvořák, Vít Hepnar, Luisa Krameriusová
Expertní rada: Ladislav Vostárek; Josef Drebitko, Josef Brož, Jan Bejšovec

INVESTIČNÍ VÝBOR

Investiční výbor je zodpovědný za výběr a oceňování portfolia co by poradenský orgán představenstva IVK. Primárně jmenovanými členy jsou:

IVO DVOŘÁK

IVO DVOŘÁK

Vice prezident Asociace sommelier ČR, lektor Asociace sommelierů ČR – certifikát sommeliéra. Jedenáctinásobný vítěz sommelierských soutěží v ČR a vítěz Mistrovství světa Habanosommelier Havana. Soudní znalec v oboru víno a ostatní alkoholické nápoje. Absolvent WSET Advanced, London. Držitel degustátorských zkoušek ČZPI a mezinárodního degustátorského osvědčení OIV. Spoluautor knihy Hledání pravdy o víně – sommelierství, recenzent odborných knih a autor více než 290 odborných článků.

VÍT HEPNAR

VÍT HEPNAR

Působí 20 let v oboru. Člen Asociace sommeliérů ČR, vítěz sommelierské soutěže O burgundský hrozen, trojnásobný finalista národního kola Trophée Ruinart – nejlepší sommelier Evropy. Finalista soutěže Bohemia sekt Trophée – Mistrovství ČR. Člen degustační komise časopisu Wine&DegustationPracoval jako sommelier v restauraci Rybí trh. Je spoluzakladatelem restaurací Le Terroir (vinný lístek v roce 2005 Michelin ocenil symbolem hroznu jako první ve východní Evropě) a Kalina Cuisine & Vins. Partner a hlavní sommelier Gourmet services, s.r.o. Autor odborných článků a hodnocení.

MGR. LUISA KRAMERIUSOVÁ

MGR. LUISA KRAMERIUSOVÁ

Od r. 1993 obchodní zkušenosti s obchodováním s kvalitními francouzskými víny. Znalost francouzského trhu, dlouholeté kontakty. 1993–2003 obchodní ředitelka francouzské společnosti Vins de France s.r.o. pro ČR a SR, 2003–2008 ředitelka a jednatelka Belvedere s.r.o. pro ČR a SR. Od 2009 majitelka LUISA s.r.o. (dovozce kvalitních francouzských vín) nyní ředitelka Gourmet Services, s.r.o. Hovoří plynně francouzsky. 5-letý výcvik systemického koučování a práce se sociálními systémy.

EXPERTNÍ RADA

Expertní rada je poradním orgánem představenstva a je zřízena za účelem pomoci v konkrétních specializacích s fungováním Investičního vinného klubu. Její členové jsou vybírání z řad předních odborníků a milovníků gastronomie a vína zvlášť. Zakládajícími členy jsou:

JUDr. Ladislav Vostárek – milovník vína, gastronomie a místopředseda Savoir vivre

Joseph Drebitko – expert na francouzská vína a osobní přítel mnoha francouzských vinařů

Michal Šetka – šéf redaktor Wine&Degustation;

Jan Bejšovec – sběratel umění a dobrého vína s mnohaletými zkušenostmi s jejich nákupem prostřednictvím nejprestižnějších světových aukčních domů.